Recenzje w przewodach habilitacyjnych, zakończonych nadaniem stopnia doktora habilitowango nauk humanistycznych w dyscyplinie Literaturoznawstwo:
Recenzja dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego dr hab. Ewy Tierling-Śledź (Uniwersytet Szczeciński) – postępowanie habilitacyjne przeprowadzone na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2014 r.
Recenzja dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego dr hab. Moniki Świerkosz (Uniwersytet Jagielloński) – postępowanie habilitacyjne przeprowadzone na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2018 r.
Opinie w przewodach habilitacyjnych zakończonych nadaniem stopnia doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie Literaturoznawstwo:
Opinia w postępowaniu habilitacyjnym dr hab. Bernadetty Darskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) przeprowadzonym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2015 r.
Opinia w postępowaniu habilitacyjnym dr hab. Anny Wal (Uniwersytet Rzeszowski) przeprowadzonym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2015 r.
Opinia w postępowaniu habilitacyjnym dra hab. Macieja Dudy (Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim) przeprowadzonym na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2018 r.
Opinia w postępowaniu habilitacyjnym dra hab. Mateusza Skuchy (Uniwersytet Jagielloński) przeprowadzonym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2018 r.
Funkcja sekretarza w przewodach habilitacyjnych zakończonych nadaniem stopnia doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie Literaturoznawstwo:
Przewód habilitacyjny dra hab. Piotra Krupińskiego (Uniwersytet Szczeciński) przeprowadzony na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2017 r.
Recenzje w przewodach doktorskich zakończonych nadaniem stopnia doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie Literaturoznawstwo:
- dr Paulina Kruszczyńska
Związki kazirodcze w literaturze Młodej Polski – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dr hab. Danuty Dąbrowskiej i obroniona na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2012 r. - dr Lucyna Marzec
Gatunki pisarstwa historycznego Jadwigi Żylińskiej – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dr hab. Ewy Kraskowskiej i obroniona na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2012 r. - dr Olga Soporowska-Wojtczak
Twórczość Elżbiety Szemplińskiej-Sobolewskiej – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dr hab. Ewy Kraskowskiej i obroniona na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2013 r. - dr Agnieszka Roguska
Fortepian w kulturze i literaturze polskiej (od XIX wieku do dziś). Przegląd zagadnień – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dra hab. Andrzeja Skrendy i obroniona na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2017 r. - dr Magdalena E. Komosa-Kaźmierczak
Uobecnianie historii w najnowszej prozie po roku 1989 – praca doktorska napisana pod opieką naukową dr hab. Aleksandry Kosickiej-Pajewskiej, prof. UAM w Poznaniu i obroniona na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2018 r. - dr Julia Poświatowska
Polskie kryminały kobiece w XXI wieku wobec tradycji gatunkowych oraz dyskursów emancypacyjnych – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dr hab. Ingi Iwasiów i obroniona na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2019 r. - dr Ewelina Chodakowska
Żywe wiązania. Historia i historie w twórczości Igora Newerlego – praca doktorska napisana pod opieką naukową prof. dra hab. Zbigniewa Kopcia i obroniona na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2019 r.